ROMANIA HANDMADE

un forum de discutii si activitati handmade

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului

In jos 
AutorMesaj
Indrani
Admin

Data de înscriere : 10/04/2017
Localizare : BRASOV

MesajSubiect: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Lun Apr 10, 2017 11:07 am

Aici asteptam sugestii de amenajare (fiecare sa trimita propuneri cu modul de expunere- ce produse si cat spatiu (inaltime/latime) pe panoul vertical este necesar -panourile au 2.3m inaltime utila si 1 m latime )

Schita spatiului

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://indrani-handmade.blogspot.ro/
Indrani
Admin

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Lun Apr 10, 2017 4:16 pm

Nu putem agata nimic de pereti dar putem agata de panoul-perete niste S-uri si de ele eu ma gandeam sa facem plase din sfoara, pe care sa ne agatam umerasele sau panourile cu bijuterii
Sus In jos
Chloedesign

Data de înscriere : 19/04/2017
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Mier Apr 19, 2017 11:51 pm

Buna seara tuturor,
Eu nu știu ce produse aveți voi, așa ca va rog sa luați sugestiile de mai jos ținând cont de acest aspect.
Eu voi veni cu pandantive, inele, etc, adică bijuterii și nu am neaparat nevoie de polita, le pot atârna pe panou.
Ideea de plase pe care sa agățam panouri mi se pare foarte buna.
Eu as propune ca stader-ul de agățat umerașe cu haine (care are probabil 1 m lungime și cca 1,30 m înălțime) sa fie asezat in fata ușii de la magazie la vreo 30 cm .
Astfel ar fi vizibil din ambele părți libere ale standului și ar obtura cel mai puțin panourile.
Întrucât umerașele cu haine au cca 50 cm înseamnă ca ar ocupa partea de jos a primului panou din dreapta ușii de la magazie.
In partea de sus a primului panou din dreapta ușii de la magazie s-ar putea pune câteva dintre articolele de pe stander.
Masa cu 2 scaune as propune sa fie așezată in dreptul stâlpului liber, unde nu sunt panouri.
Asa, masa nu ar obtura panourile și am avea vizibilitate buna chiar și stand pe scaune și acestea nu ar deranja vizitatorii care s-ar uita la panouri.
Ar mai rămâne 7 panouri complete libere, dar, suprafața cu adevărat utila a fiecărui panou rămas cred ca ar fi de cca 170 cm
întrucât nu putem agata obiecte nici prea sus,căci nu mai ajungem la ele și nici vizibilitatea asupra lor nu mai este prea buna
și nu ne putem duce nici chiar pana la podea cu obiectele de bijuterii.
Asta ar însemna ca suprafața de expunere efectivă ar fi cam de la 30 cm, zic eu, de la podea, pana la vreo 2m de la podea ceea ce înseamnă 170 cm.
Din câte știu eu suntem 10 participante/participanți in acest stand.
Dacă un panou ar fi ocupat cu stander-ul de haine și cu haine expuse in partea de sus,
ar mai rămâne 9 participanți și 7 panouri cu suprafața efectivă de expunere de 1m x 1.7 m, chiar dacă înălțimea lor ar fi mai mare.

Am putea sa împărțim fiecare suprafața efectivă de expunere in doua părți și anume partea de sus de 1.2 m și partea de jos de 0.5 m.
Astfel, 7 participanți ar putea expune fiecare pe câte un panou in partea de sus pe 1m lățime x 1.2 m înălțime ,
iar 2 participanți ar putea expune pe părțile de jos pe câte 1 m lățime x 0.5 m înălțime de la 3 panouri.
Așa, participanții care ar expune in părțile de jos ale panourilor ar avea suprafața totala de expunere de 1 m x 1.5 m.
Dacă sunt participanți care au încălțăminte s-ar putea sa le fie mai avantajoasa expunerea in partea de jos la 3 panouri.
O alta idee ar fi sa împărțim între noi panourile pe lungime, dar nu văd cum sa împarțim echitabil 14 jumătăți de panou (adică 0.5 m lățime x 1.7 m) înălțime la 9 expozanți.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Chloedesign

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Joi Apr 20, 2017 12:35 am

Sau am mai putea ca in loc de panouri înalte de atârnat pe plasa sa facem panouri mai mici unele de pus orizontal, altele vertical.
Sa punem stander-ul de haine mai departe de usa magaziei, la vreo jumătate de metru de aceasta și sa atarnam panouri astfel :
* 1 panou de 0.5 m x 1 m pentru expunere frontala haine de pe stander
* 3 panouri de câte 0.5 m x 2 m de atarnat pe orizontala pe primii 2 m din stânga standului, cu spațiu de cca. 10 cm între ele
* 2 panouri de câte 0.5 m x 2 m de pus pe verticala pe peretele liber de la magazie (cel fără usa)
* 3 panouri de câte 0.5 m x 2 m de pus pe orizontala in partea dreapta a stander-ului de haine, cu spațiu de cca. 10 cm între ele
* 1 panou de 0.5 m x 2 m de pus pe verticala in partea dreapta a standului
Sus In jos
Indrani
Admin

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Joi Apr 20, 2017 11:56 pm

Cred ca suntem deja mai multe de 10... poate ne zice Lil exact la cat trebuie sa impartim cele 14 jumatati de panou Smile ... poate chiar la 14
Sus In jos
Chloedesign

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Vin Apr 21, 2017 7:55 am

Poate ar fi mai bine sa ne cunoaștem și sa scrie fiecare cam cu ce tip de produse intenționează sa vina ca sa vedem câte standere vor fi și ce spațiu rămâne pentru panouri.
Așa am afla și câte suntem in total.
Eu sunt Claudia Ionita, sunt din Bucuresti și voi veni cu bijuterii.
Ma găsiți pe Facebook pe pagina UniversulBijuteriilor (am încercat sa pun link-ul dar forumul nu permite postarea de link-uri in primele 7 zile de la înscriere)
Eu știam doar de Liliana ca are tricouri și are nevoie de stander de haine, dar înțeleg ca mai sunt vreo doua fete cu haine, iar in cazul asta un stander nu va ajunge pentru toate ceea ce schimba datele in peisaj.
Sus In jos
handmade4u

Data de înscriere : 22/04/2017

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Sam Apr 22, 2017 9:59 am

Buna dimineata fetele Smile
Cu chiu cu vai am reusit sa ma iregistrez..
Eu sunt Iulia - Matei Iuliana pe fb sau Handmade4u
Voi veni cu hainute/tricouri pictate manual si cateva accesorii handmade facute de soramea.
Imediat ce am vazut schita eu am zis ca as putea sa imi pun standerul in partea stanga unde este cabina.
O zi frumoasa tuturor si weekend placut!
PS: Era mai bine sa vb pe fb facand un grup decat aici...fara suparare dar iti cam prinzi urechile pana ii dai de cap ce si cum sa te inregistrezi
Sus In jos
Chloedesign

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Sam Apr 22, 2017 10:24 am

Buna dimineata
Și mie mi s-a părut greoi procesul de înregistrare pe forum.
Iar ideea Iuliei de a vorbi intr-un grup pe Facebook mi se pare foarte buna căci cred ca toate avem pagina acolo.
Apropo, Iulia, ti-am trimis o cerere de prietenie pe Facebook Smile

Sus In jos
LILYDESIGN

Data de înscriere : 22/04/2017

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Sam Apr 22, 2017 4:50 pm

Buna fetelor !

Am reusit si eu sa ma inregistrez pe forum !
Pana maine trebuie sa definitivez formularul pentru TIBCO (cu toti co-expozantii ) si atunci il voi anexa ca sa avem toate datele de contact si detaliile cu produsele fiecareia; incerc sa fac si o lista separata cu ce spatiu crede fiecare ca are nevoie pe panouri sau pe podea (cu stander sau alte modalitati de expunere)- astfel incat sa facem o schita finala cum va arata amenajarea si apoi sa trecem la pasii urmatori.

Va doresc un weekend cat mai placut si sunt convinsa ca vom reusi sa ne prezentam de nota 10 !

Va pup!
Sus In jos
QuarzHeArt

Data de înscriere : 23/04/2017

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Dum Apr 23, 2017 10:49 am

Buna dimineata

Am reusit sa ma inregistrez si eu. Eu voi participa la targ doar cu cercei si cateva brose si agrafe par. Eu sunt anamariamadalina de pe crafty doar ca am facut niste schimbari Smile) o zi placuta!
Sus In jos
Indrani
Admin

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   Dum Apr 23, 2017 10:54 am

Dragelor, Bine ati venit pe Forum!!!!
Daca voi puteti deschide si un grup pe facebook ar fi minunat, nu e absolut nici o suparare. Eu asa am intentionat, dar nu am putut ptr ca nu am pagina personala pe facebook si Lili mi-a zis de asemenea, ca nu intra pe facebook.

Numele meu e Orieta si vin cu urmatoarele produse: Bijuterii din pasta polimerica, articole decoupage (agende si borcanele), genti crosetate din fir de canepa, articole vestimentare vopsite si pictate manual. Am stander, masuta mica si chiar si un manechin. Pentru bijuterii o cutie de 60x60 si un panou mic cam 60x70 imi ajung. Inca nu le am dar sper sa le fac. De asemenea mi-as agata si niste haine pe pereti daca as avea loc...

Puteti sa adaugati la profil pagina de facebook , blogul sau magazinul pe care le aveti. Ele vor aparea la sfarsitul fiecarui text pe care il scrieti pe forum.

De asemenea va rog sa intrati si aici si poate veniti cu idei
http://romaniahandmade.hitforum.ro/t4-alte-sugestii

Va doresc mult spor si zile cu soare! Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului   

Sus In jos

Tibco 2017 - sugestii de administrare a standului
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare